Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Przyjaciel miejskich kwiatów - hydrożel

Dzień publikacji: 16.03.2017

Drukuj

Miejskie rośliny wzrastają w utrudnionych warunkach – zwłaszcza ukwiecenia umieszczone w pobliżu parkingów i ruchliwych ulic są narażone na działanie toksyn i duże zasolenie. Czy można zahamować ten proces?

Hydrożel Terra miejskie ukwiecenia

Co to jest hydrożel? 

By miejskie rośliny dłużej zachowały świeżość i żywotność, warto wspomóc proces kwitnienia poprzez Terra Hydrogel Vit. To specjalna odżywka doglebowa, która posiada właściwości umożliwiające zachowanie roślin w doskonalej kondycji.

hydrogel terra

Odżywka doglebowa Terra Hydrogel Vit skutecznie poprawia jakość podłoża w wieżach kwiatowych, donicach miejskich oraz rabatach, dzięki czemu można wyhodować jeszcze zdrowsze rośliny, a co za tym idzie: jeszcze lepszy efekt dekoracyjny. Odżywka jest mieszanką hydrożelu i granulowanego nawozu, co gwarantuje usprawnienie procesu nawadniania.

Kompleksowa Usługa Zielona Góra

Właściwości preparatu

TerraHydrogelVit gwarantuje aż 3-krotnie niższą częstotliwość nawadniania miejskich roślin i zmniejszenie ich nawożenia do 60%. Nowoczesna odżywka doglebowa oraz mieszanka nawozowa, która oprócz czystego hydrożelu zawiera w sobie odpowiednio skomponowane połączenie nawozów długodziałających (NPK). TerraHydrogelVit ma ogromne zdolności sorpcyjne: już 1 gram preparatu jest w stanie wchłonąć nawet 300 ml wody, a następnie przekazać ją do systemu korzeniowego roślin w odpowiedniej ilości i czasie.

Kompleksowa Usługa Zielona Góra

Największe korzyści

Dzięki zastosowanym w preparacie składnikom pokarmowym, sadzonki szybciej ukorzeniają się w podłożu i są odporniejsze na susze i choroby. To szczególnie istotne w miejscach trudnodostępnych i narażonych na zwiększone zasolenie i dużą ilość gazów spalinowych. Jednokrotna aplikacja odżywki zapewnia zdrowe rośliny, a także pozwala ograniczyć wydatki i nakłady pracy związane z ich pielęgnacją. To ogromna szansa dla miejsc położonych w bezpośrednim sąsiedztwie ulic, czy też narażonych na szkodliwy wpływ innych czynników chemicznych, na przykład okolic fabryk i stref przemysłowych.

Kompleksowa Usługa Zielona Góra

Kiedy zastosować hydrożel?

Najlepszym momentem na użycie odżywki jest wczesna wiosna. Preparat jest nieszkodliwy i w 100% ekologiczny. Po 3-5 latach od zastosowania w glebie ulega biodegradacji.

Kompleksowa Usługa Terra

Zobacz więcej: www.hydrogel.pl