Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

W mieście Kopernika, starówki i pierników

Dzień publikacji: 30.05.2017

Drukuj

Toruń - jedno z najstarszych i najbardziej "zielonych" miast w Polsce leżące w samym centrum województwa kujawsko-pomorskiego. To cel wycieczek turystów z całego kraju, którzy chcą zobaczyć miejsce, w którym Kopernik zatrzymał Słońce, poruszając Ziemię, a ponad 200-letnia obecność Zakonu Krzyżackiego odbiła swoje piętno w wyglądzie przestrzeni miejskiej.

Miasto z duszą

W samym sercu Torunia znajduje się starówka. O jej ogromnym znaczeniu kulturowym świadczy już sam fakt, że zespół staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Turyści i mieszkańcy miasta mają okazję zobaczyć na własne oczy największy (zaraz po krakowskim) zbiór dzieł sztuki i architektury gotyckiej.

wieże kwiatowe terra

Coś dla smaku

Jednak tym, co cieszy się największą popularnością wśród turystów, są sławne na cały kraj pierniki toruńskie. Tradycja ich wypieku jest niemalże tak samo długa jak historia tego miasta, czyli ma prawie 700 lat! Ze względu na swoją renomę, wielu próbowało poznać ich tajną recepturę. Mimo to, aby zasmakować prawdziwych pierników, trzeba udać się do  samego Torunia…

wieże kwiatowe terra

30% zieleni

Mimo że 30% powierzchni Torunia pokrywają tereny zielone, natura w przestrzeni miejskiej nie była już tak często spotykana. Istnieją parki wokół starówki, jednak kwiatów brakowało na samym rynku. Ogromny pomnik Mikołaja Kopernika, który jest jedną z atrakcji turystycznych nie posiadał żadnych dekoracji, które wyróżniałyby go na tle budynków.

wieże kwiatowe terra

Podobnie sytuacja wygląda z otoczeniem Urzędu Marszałkowskiego i znajdującym się przy nim pomnikiem Władysława Raczkiewicza, marszałka Senatu II Rzeczypospolitej Polskiej i pierwszego prezydenta na uchodźstwie. Ogromna przestrzeń przed Urzędem sprawiała wrażenie pustej. Przełamanie tej dominacji monotonnych barw było konieczne.

wieże kwiatowe terra

Toruń w rozkwicie

Toruń dosłownie rozkwitł po wprowadzeniu Kaskadowych Konstrukcji Kwietnikowych. Włodarze miasta zdecydowali się na cztery modele, w tym jeden wiszący do zamontowania na lampach. Wraz z najwyższą wieżą kwiatową H2400 pojawiły się w okolicy pomnika Kopernika na rynku.

wieże kwiatowe terra

Modele H1200 oraz H2000 udekorowały przestrzeń publiczną przed Urzędem Marszałkowskim. Ukwiecenie biało-czerwonymi kwiatami podkreśliło patriotyczny charakter tego miejsca oraz pomnika Raczkiewicza. W ten sposób obie przestrzenie zyskały nowy wygląd.

zobacz więcej: www.wiezekwiatowe.pl