Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Kwiatowy eksperyment w Blachowni

Dzień publikacji: 21.06.2017

Drukuj

Zaglądamy do Blachowni po raz pierwszy, jednak wszystko wskazuje na to, że nie ostatni! Już od kilku dni najbliższe otoczenie urzędu miejskiego zdobią stojące i wiszące kaskadowe kwietniki o niezwykle oryginalnym ukwieceniu: biała i fioletowa surfinia przywodzi na myśl jagodowy deser, a prezentuje się równie smakowicie! Zajrzyjmy:

kwietniki terra kompleksowa usługa

Kompleksowo zaaranżowane miasto

Blachownia to niewielkie, ale klimatyczne miasto w województwie śląskim. Życie tu nie jest spieszne, a ze względu na znaczne zalesie okolicy, mieszkańcy mogą odetchnąć pełną piersią. Elementu natury zabrakło jednak w samym centrum – serce miasta nie mogło jednak być na stałe pozbawione roślin… Aby ukwiecić otoczenie najważniejszego budynku – urzędu miejskiego, włodarze postanowili po raz pierwszy skorzystać z Kompleksowej Usługi. Eksperyment zakończył się wielkim sukcesem!

kwietniki terra kompleksowa usługa

Prace nad ukwieceniem Blachowni rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Najpierw, po konsultacjach, powstał projekt, który przekazano do ogrodnika. Ten, w zaciszu swoich szklarni, cierpliwie czekał na rozwój roślin… aż do czerwca. Pierwszy letni miesiąc to moment, którego wszyscy wyczekiwali. W pełni ukwiecone, imponujące kwietniki kaskadowe trafiły do Blachowni. Efekt? Natychmiastowy. Bez oczekiwania na rozwój, bez potrzeby nawożenia młodych sadzonek ani ich dodatkowej pielęgnacji – oto właśnie wygoda, jaką daje Kompleksowa Usługa.

kwietniki terra kompleksowa usługa

Gdzie natura nie sięga…

Trend ukwiecenia przestrzeni ponad głowami przechodniów ma się świetnie. Wiele polskich latarni i słupów tonie już w kwiatach, a to dopiero początek sezonu! Podobnie jest w Blachowni – w czerwcu do miasta trafiły dwa w pełni ukwiecone, dwupoziomowe kwietniki wiszące W600/2. Dzięki temu, że rośliny zostały w nich nasadzone już wiele tygodni wcześniej, na miejsce trafiły one w pełni rozkwitu, a kwietnik wygląda dokładnie tak, jak powinien – stał się kolorową kulą białych i fioletowych surfinii.

kwietniki terra kompleksowa usługa

Potęga klasyki

Sprawdzone rozwiązania to najlepsza propozycja dla miast, które dopiero rozpoczynają przygodę z Kompleksową Usługą. Właśnie dlatego Blachowni zaproponowano najpopularniejszy model kwietnika kaskadowego – niewielki, ale bardzo efektowny H1200. Dwie wieże kwiatowe po obsadzeniu białą i fioletową surfinią przypominają piękne, kolorowe kopce, stając się nie lada ozdobą urzędu miejskiego.

kwietniki terra kompleksowa usługa

Blachownia to kolejne polskie miasto, które skorzystało z Kompleksowej Usługi, dzięki czemu teraz może cieszyć się piękną aranżacją centrum. Która z rodzimych miejscowości pójdzie w jej ślady? Przekonamy się wkrótce!

zobacz więcej: www.kompleksowausluga.pl