Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Świebodzin mierzy wysoko!

Dzień publikacji: 26.07.2017

Drukuj

Któż nie zna słynnej ławeczki Czesława Niemena! To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów świebodzińskiego centrum. A co wokół niej? Zabytkowe kamienice, kilka wąskich uliczek, nieco miejskiego gwaru, a do tego… kwiatowe dekoracje ponad głowami i rosłe wieże kolorowych roślin.

wieże kwiatowe terra świebodzin

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W samym sercu województwa lubuskiego, na trasie Berlin-Poznań, leży miasto, o którym dowiedział się świat dzięki najwyższemu posągowi Jezusa Chrystusa. Jednak Świebodzin to również miejsce, gdzie każdy może spędzić czas w towarzystwie Czesława Niemena. Jak to możliwe? Kilka lat temu na rynku pojawiła się ławeczka z podobizną artysty.

wieże kwiatowe terra świebodzin

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Władze doskonale wiedzą, jak dbać o wizerunek Świebodzina. Kwiaty w mieście to codzienny widok dla mieszkańców. Stojące wieże kwiatowe oraz wiszące kaskady W600 w tym samym wariancie ukwiecenia nadały centrum nowy wygląd. W tym właśnie tkwi sekret udanej realizacji – spójna, przemyślana koncepcja wprowadzona do miasta przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.

wieże kwiatowe terra świebodzin

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wprowadzenie roślin do centrum Świebodzina wymagało jednak dokładnego zaplanowania inwestycji. W centrum miasto brakowało wszak wyrazistego i niepowtarzalnego wyglądu. Mimo że okoliczne ogródki letnie przyciągały mieszkańców na rynek, jego wystrój nie budził ich zainteresowania. Brak  gruntu i dostępu do wody nie pozwalały na zasadzenie bujnych rabat. Świebodzin jednak postanowił wyróżnić się na ich tle dzięki kwiatom.

wieże kwiatowe terra świebodzin

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Po ustawieniu ławeczki z postacią Czesława Niemena, następnym krokiem na ożywienie starówki było wprowadzenie zieleni miejskiej. W 2012 roku władze po raz pierwszy zdecydowały się na wieże kwiatowe H2000 oraz trzypoziomowe konstrukcje na lampy - W600. Od tego momentu Świebodzin konsekwentnie ukwieca rynek i jego okolice. W tym roku wybór padł na surfinię w wielu odcieniach. Ciekawym rozwiązaniem są spirale kolorowych kwiatów, jakie stworzono na stojących wieżach kwiatowych. Zieleń miejska towarzyszy mieszkańcom podczas spacerów bądź korzystania z ogródków letnich ustawionych wokół ratusza. W ciepłe, słonecznie dni, miasto wygląda niesamowicie!

wieże kwiatowe terra świebodzin

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kaskady wiszące pojawiły się na latarniach dookoła budynku ratusza, zaś stojące konstrukcje na wejściach na rynek. Barwne surfinie połączone z zieloną ipomoeą, wyróżniające się na tle kremowego ratusza, stworzyły oryginalną aranżację przestrzeni miejskiej Świebodzina.

zobacz więcej: www.wiezekwiatowe.pl