Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Na początku było jajo…

Dzień publikacji: 11.04.2018

Drukuj

Już od kilku tygodni śledzimy zmiany, jakie wraz z wiosną zawitały do Zielonej Góry. Na początku pojawiły się zwiastujące Wielkanoc ażurowe jaja, które następnie otworzyły się, prezentując kwiatowe wnętrza. Koniec okresu świątecznego to jednak nie koniec zastosowań zwiewnych dekoracji, te bowiem sprawnie przekształciły się w piękne, kolorowe kwietniki!

wielkanocne dekoracje ażurowe terra easter

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl

Etap 1 – ażurowe jajo

Okres wielkanocny jest wyczekiwany niemal tak samo jak Boże Narodzenie. Gorączkowe przygotowania trwają nie tylko domach,  ale również w przestrzeniach publicznych – już w marcu na chodnikach i placach pojawiały się sezonwowe ozdoby, które przypominały mieszkańcom o nadchodzących świętach i wiośnie. Ażurowe dekoracje pojawiły się również w Zielonej Górze – symboliczne, kolorowe pisanki zostały ciepło przyjęte przez mieszkańców, na których czekało jeszcze więcej atrakcji!

ażurowe dekoracje wielkanocne terraeaster terra group zielona góra (5)

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl

Etap 2 – co jest w środku?

Tuż przed samą Wielkanocą ażurowe pisanki miejskie zostały uchylone, by odsłonić skrywane w nich do tej pory kolorowe bratki – dolna część dekoracji, po wyścieleniu jej agrowłókniną, okazała się być świetną misą kwiatową!

ażurowe dekoracje zielona góra terra easter wieże kwiatowe bratki wielkanoc

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl

Etap 3 – kwiatowa misa

Wszystko co dobre, szybko się kończy, a mieszkańcy Zielonej Góry tuż po świętach wrócili do swej codzienności. Ażurowe dekoracje nie skończyły jednak pełnić powierzonej im roli – po zdemontowaniu górnej części świątecznej pisanki, ich podstawy stały się samodzielnymi pojemnikami na rośliny. Nietypowe, bo ażurowe i bajecznie kolorowe misy zdobią obecnie najważniejszy trakt w mieście Bachusa – deptak i okolice Muzeum oraz Teatru Lubuskiego.

ażurowe dekoracje wielkanocne terraeaster

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl

Kolorów nie zabrakło nawet na rondach, które nadal zdobią kolorowe, ażurowe pojemniki z bratkami. Jakie okazy pojawią się w kolejnych sezonach? Niechaj będzie to kolejna odsłona miejskich dekoracji z Zielonej Góry, które w tym roku okazują się wyjątkowo dynamiczne – przestrzeń publiczna nie musi być monotonna, a dekoracje wyłącznie jednosezonowe!

ażurowe dekoracje wielkanocne terraeaster

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl

Etap 4 – miejski stroik

Do największych atutów ażurowych dekoracji należy ich funkcjonalność – tak jak w Zielonej Górze mogą stopniowo zmieniać się, by dopasować się do okoliczności oraz warunków pogodowych. Na początku są wielkanocnymi jajami, które następnie otwierają się, by po świętach zmienić się w kwiatową misę, a jesienią – wypełnić się igliwiem, sezonowymi kwiatami (w tym kapustą ozdobną czy wrzosem), a zimą – stać się miejskimi stroikami!

ażurowe dekoracje wielkanocne terraeaster

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl

To wszystko możliwe jest dzięki wytrzymałemu materiałowi – fiberglassowi, który jest lekki, by nie utrudnić prac montażowych, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymały i może być eksponowany na zewnątrz również jesienią i zimą.

czytaj więcej: www.terraeaster.pl