Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Legnica umeblowana

Dzień publikacji: 06.07.2018

Drukuj

Kto ceni sobie widok kolorowych, zadbanych kwiatów i estetycznej małej architektury, powinien jak najszybciej udać się do Legnicy. W tym dolnośląskim mieście aranżowanie przestrzeni przenosi się na zupełnie nowy poziom – i to dosłownie – roślinne dekoracje trafiają nawet na latarnie, a jedyne takie donice i meble miejskie można spotkać w wielu zakątkach centrum. Jak to możliwe? Zajrzymy, by się przekonać!
meble miejskie terracity

Legnica | źródło: www.terracity.pl

Wielka premiera

Piękne ukwiecenie ulic z każdym letnim, a nawet wiosennym sezonem, to duma i tradycja Legnicy. Prowadzone od lat nasadzenia w glebie, w wiszących i stojących kwietnikach zaowocowały doświadczeniem, a to przekłada się wprost na obecną jakość roślinnych dekoracji. To jednak nie wszystko! Minionej jesieni odbyła się premierowa odsłona nowej kolekcji mebli miejskich Urbana z kolekcji TerraCity.

meble miejskie terra city

Legnica | źródło: www.terracity.pl

Legnica, miasto znane z zamiłowania do estetycznego, praktycznego aranżowania przestrzeni, wybrała modułowe zestawy wielkich donic i dodatkowych elementów publicznej infrastruktury w jednym, spójnym wydaniu. Szereg pokaźnych, stalowych pojemników wraz z barierkami i stojakami rowerowymi zdobi chodniki na ulicy Jaworzyńskiej. Wykonane z mocnych materiałów, minimalistyczne donice wydzielają strefę chodnika od ulicy, a dodatkowo – umożliwiają mieszkańcom przechowanie jednośladów.

meble miejskie terra city

Legnica | źródło: www.terracity.pl

Miejskie puzzle

Dzięki wysokiej masie własnej meble miejskie nie musiały być montowane w podłożu, co pozwoliło uniknąć prac budowlanych i związanych z nimi kosztów oraz nieporządku. W tym przypadku już sam ciężar dekoracji jest w stanie sprawić, by te zostały stabilnie osadzone w docelowym miejscu. Co ciekawe, o ostatecznym wyglądzie zagospodarowania ulicy Jaworzyńskiej przesądzono, łącząc ze sobą gotowe elementy: duża bądź jeszcze większa donica, stojak rowerowy, przęsło czy ławka to moduły – „puzzle”, które tworzą gotową kompozycję, idealnie dopasowaną do potrzeb konkretnej przestrzeni.

meble miejskie terra city

Legnica | źródło: www.terracity.pl

Na chodnikach i nie tylko

Latem, do pierwotnie nasadzonych w donicach na ulicy Jaworzyńskiej drzewek ozdobnych dołączyły kolorowe rośliny, których kontynuację można dostrzec w ulokowanych na ternie miasta w wiszących oraz stojących kwietnikach. Wiszące dekoracje, montowane na latarniach, a także stojące wieże kwiatowe znajdują się między innymi w pobliżu kościoła pod wezwaniem św. Jacka, w estetyczny sposób podkreślając jego rangę.

wieże kwiatowe

Legnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Centrum w czerwieni

Już od kilku sezonów jedną z najbardziej charakterystycznych elementów w centrum Legnicy są wielkie donice Gianto w intensywnym, czerwonym kolorze. Nie inaczej jest tego lata! Pokaźne pojemniki ustawione w szeregu tuż przy legnickim rynku skutecznie przyciągają spojrzenia, ale też… Stają się barierą uniemożliwiającą wjazd samochodów do strategicznych miejsc. Przegrody wcale nie muszą być brzydkie!

wielkie donice gianto terraform

Legnica | źródło: www.terraform.pl

Zobacz więcej: www.terracity.pl, www.wiezekwiatowe.pl, www.terraform.pl