Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Czy to stal corten, czy to polietylen?

Dzień publikacji: 27.07.2018

Drukuj

Jakie dekoracje sprawdzą się w zabytkowej okolicy? Które pojemniki na kwiaty nie zaburzą wyglądu historycznej starówki? Między innymi takie wątpliwości pojawiły się w Sztumie – mieście o klasycznym centrum, które wymagało wprowadzenia roślinnych dekoracji.

donice miejskie terraform gianto

Sztum | źródło: www.terraform.pl

12 donic w sercu miasta

W centrum Sztumu, miasta w województwie pomorskim, stanęły donice kwiatowe Gianto, obsadzone między innymi pelargonią oraz rozmaitymi odmianami traw ozdobnych. Rozbudowana, bo składająca się aż z 12 pojemników kompozycja, płynnie dopasowała się do otoczenia zdominowanego przez klasyczne elementy. Ciekawy efekt wizualny wymagał jednak zastosowania wyjątkowych rozwiązań…

donice miejskie gianto terraform.pl

Sztum | źródło: www.terraform.pl

…a to niespodzianka!

Krótkie spojrzenie na dekoracje ze Sztumu przynosi oczywiste wnioski – centrum zdobią donice z ze stali corten, o klasycznym dla tego materiału kolorze, znanej, „rdzawej” fakturze, a co najbardziej pewne: również masie. Po bliższym kontakcie ujawniają się kolejne cechy pojemników: niska masa własna i powierzchnia… z tworzywa sztucznego, a dokładniej: jego odmianie o najwyższej jakości, czyli polietylenu.

donice miejskie gianto terraform.pl

Sztum | źródło: www.terraform.pl

Atuty polietylenu, aparycja betonu

Pojemniki Gianto, zdobiące Sztum, jak zawsze cechują się wytrzymałością i niską masą własną, jednak jest coś, co odróżnia je od modeli lokowanych w przestrzeniach o bardziej nowoczesnym charakterze. Ich nietypowa faktura z tak zwanym „efektem stone”, w tym przypadku imitującym stal corten, to propozycja dla miejsc, w których niezbędne są klasyczne elementy. Donica jest lekka, bo wykonana z polietylenu, ale jej powierzchnia przywodzi na myśl surowy materiał w szlachetnym, „rdzawym” wydaniu.

donice miejskie gianto terraform.pl

Sztum | źródło: www.terraform.pl

Na górze kwiaty, na dole kwiaty…

Na kompozycji w donicach nie kończy się kwiatowa aranżacja Sztumu. Roślinne akcenty zdobią zarówno chodniki, jak i przestrzeń ponad głowami przechodniów. Wiszące kwietniki i stojące wieże kwiatowe obsadzone pelargonią można zauważyć w estetyczny sposób są kontynuacją ukwiecenia w pojemnikach, co pozwoliło uzyskać spójny efekt dekoracyjny.

donice miejskie gianto terraform.pl

Sztum | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

donice miejskie gianto terraform.pl

Sztum | źródło: www.terraform.pl

więcej informacji: www.terraform.pl, www.wiezekwiatowe.pl