Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Jesień? To brzmi pięknie!

Dzień publikacji: 25.09.2018

Drukuj

To już jesień, jednak nie zapominamy o kwiatowych dekoracjach. Zapowiedź nowej pory roku brzmi bardzo obiecująco! Już teraz zaczynamy przygotowania do sezonowego ukwiecania naszych miast, ale to nie wszystko…

Chcąc wyprzedzić przedświąteczną gorączkę, już niedługo rozważymy najciekawsze bożonarodzeniowe propozycje dla miast. Ażurowe elementy, wielkie bombki, a może nawet figura renifera mogą trafić na ulice i pod dachy budynków użyteczności publicznej.

świąteczne dekoracje miejskie

Milicz | źródło: www.terrachristmas.pl

Zanim jednak pojawi się pierwszy śnieg, a temperatury uniemożliwią wzrost nawet największym mocarzom świata roślin ozdobnych, zastanówmy się, jak ozdobić miasto na przełomie września i października (a może nawet nieco dłużej?)

jesienne dekoracje w kwietnikach

Konstancin-Jeziorna | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wrzesień ma się ku końcowi, zatem czy to już ten smutny, szary okres roku? Nic bardziej mylnego! Jesień w mieście może tętnić dziesiątkami kolorów i wypełnić się naturą. Na jesienne nasadzenia w kwietnikach i donicach miejskich nadają się chryzantemy, wrzosy, kapusty ozdobne oraz bluszczyk kurdybanek, gnafalium, plektrantus oraz barwinek i bluszcz.

meble miejskie donice ławki terracity

Legnica | źródło: www.terracity.pl

Ciekawym przykładem takiego zagospodarowania miast jesienią i wczesną zimą jest Świnoujście, w którym co roku, z każdym sezonem można dostrzec piękne kwiatowe kompozycje. Tajemnica sukcesu tkwi w odpowiednim dobrze roślin – wbrew pozorom wybór roślin dobrze znoszących wiosenne przymrozki i jesienne chłody wcale nie jest trudny!

zieleń miejska świnoujście

Świnoujście | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Rośliny w donicach można dodatkowo osłonić, wybierając modele ocieplane styrodurem – izolacyjnym materiałem, który pozwala przetrwać wybranym zimozielonym okazom grudniową i styczniową ekspozycję w przestrzeniach publicznych.

meble miejskie terra city

źródło: www. terracity.pl