Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Aktualności

Kwietniki kaskadowe w parkach

Dzień publikacji: 15.05.2014

Miejskie parki to prawdziwe oazy soczystej zieleni w zabetonowanej dżungli – zawsze są pełne drzew i kwitnących kwiatów. To właśnie kolorowe rośliny są najbardziej charakterystycznym elementem tego krajobrazu, który niezwykle efektownie odcina się na tle jednolitej zieleni trawników. Jak je odpowiednio zaaranżować?

Więcej

Dom, taras, ogród w rozkwicie

Dzień publikacji: 13.05.2014

Już od początku wiosny aż po pierwsze jesienne przymrozki w ogrodach goszczą sezonowe kwiaty. Ich kolory i zapach poprawiają nastrój oraz estetykę całej przestrzeni. Do nasadzenia takich roślin nadają się skrzynki oraz kaskadowe konstrukcje, ażeby stworzyć doskonałą dekorację, wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Więcej

Przeboje we włoskim stylu

Dzień publikacji: 08.05.2014

Donice Deroma: Cripton, Repeat, Bliss to trzy włoskie hity, które przebojem zdobywają świat dekoracji wnętrz i ogrodów. Najwyższa jakość wykonania, mnogość zastosowań i niepowtarzalny styl przyniosły im ogromną sławę na całym świecie, a teraz ich popularność dotarła również do Polski. Czas na oryginalne rozwiązania!

Więcej

Więcej niż deptak

Dzień publikacji: 06.05.2014

Deptaki to często jedne z najbardziej urokliwych miejsc w polskich miastach. To tu odbywają się imprezy, w tym miejscu również można dobrze zjeść. Pokryta płytą chodnikową powierzchnia sprzyja spacerom, jednak ogranicza możliwość wprowadzenia kwiatów, a ich brak znacząco obniża walory estetyczne okolicy.

Więcej

Kwietniki miejskie wysokiej rangi

Dzień publikacji: 29.04.2014

Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja – te trzy święta upamiętniają dzieje Polski. Już od dekady 1 maja to również rocznica wstąpienia kraju do Unii Europejskiej. Warto podkreślić szczególną rangę tych dni, aranżując przestrzeń miejską kwietnikami w barwach narodowych i w kolorach unijnej flagi.

Więcej

Most do natury

Dzień publikacji: 24.04.2014

Łączą odległe brzegi, scalają przestrzeń miejską, usprawniają komunikację pieszą i kołową. Mosty stanowią integralną częścią wielu miast, dlatego zazwyczaj są pełne szarości, spalin i kurzu, co negatywnie wpływa na estetykę całej okolicy. W jaki sposób odwrócić ten trend i sprawić, by mosty oraz wiadukty stały się żywe i barwne?

Więcej