Materiały dla mediów

Pobierz nasze artykuły, logotypy i zdjęcia!




Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Komunikat

Budowlanka zazielenia Zieloną!

Dzień publikacji: 29.09.2016

Drukuj

Donica pomalowana podczas zielonogórskiego Food Truck Fest trafiła dziś w ręce zwycięzcy konkursu „Zazieleń Zieloną” – Zespołu Szkół Budowlanych im. T. Kościuszki w Zielonej Górze. – To donica, która ma za zadanie odstresować. Pamiętajcie o tym, gdy będziecie źli albo zdenerwowani – mówiła do uczniów podczas akcji obsadzania donicy Małgorzata Ragiel, dyrektorka szkoły.

Konkurs „Zazieleń Zieloną”, organizowany na Facebooku, wystartował 4 lipca i polegał na zgłaszaniu propozycji miejsc, w których brakuje zieleni na terenie Zielonej Góry. Na lokalne podwórka, osiedlowe boiska i pobliskie place zgłaszali zarówno mieszkańcy, jak i szkoły czy instytucje. Z wszystkich zgłoszonych lokalizacji marka nuno’ni i agencja Reprezentuj wybrały 10 miejsc, na które facebookowicze mogli oddać swój głos. „Budowlanka” wygrała z miażdżącą przewagą 215 głosów.

Donica Gianto 120 od nuno’ni, która została pomalowana przez Studio Tatuażu Viking podczas czerwcowego Food Truck Fest, stanęła już w wybranej przez mieszkańców lokalizacji – przy Zespole Szkół Budowlanych
im. T. Kościuszki w Zielonej Górze.

W czwartek (29 września) z samego rana uczniowie klasy architektury krajobrazu pod bacznym okiem nauczycieli zabrali się za obsadzanie donicy. Pojemnik ozdobiło kilkanaście roślin, m.in. sosna, żurawki, ozdobne trawy i rozchodniki. O godz. 10 ostatnie kwiaty posadzili dyrektorka szkoły Małgorzata Ragiel oraz dyrektor kreatywny marki nuno’ni Maciek Albinowski.

- To donica, która ma za zadanie was odstresować. Pamiętajcie o tym, gdy będziecie źli albo zdenerwowani: bohaterowie na niej namalowani z pewnością was zrozumieją – śmiała się dyrektorka szkoły. - Gorące brawa. To nasze zwycięstwo! – dodawała.

- Zamiast smażyć się na plaży lub kąpać w jeziorze zagłosowaliście i pokazaliście, że w grupie siła. Wykonaliście kawał dobrej roboty! – gratulował Maciek Albinowski.

Ukwiecenie donicy było możliwe dzięki firmie Langner Odszkodowania, która zgodziła się nas wesprzeć - dziękujemy!